تبلیغات
football - مهاجم اسبق اینتر و مقدونیه به ذوب‌آهن پیوست

football
 
وبلاگ عاشقان فوتبال
تیم بحران‌زده‌ی ذوب‌آهن پس از قبول سومین شکست متوالی خود در آغاز رقابت‌های لیگ برتر تصمیم گرفته است تا نقاط ضعف خود را برطرف نماید و با جذب بازیکنان خارجی سر و سامانی به تیم خود دهند. بر همین اساس مطلع شدیم که آکو استویچکوف با تیم ذوب‌آهن به توافق رسیده است ، مهاجمی که در کارنامه‌ی ورزشی او نام باشگاه‌های بزرگی همچون اینتر ایتالیا و پارتیزان بلگراد مشاهده می‌شود ، هرچند که این امر نیز مشاهده می‌شود که او حتی یک‌بار نیز پیراهن این تیم‌های بزرگ را بر تن نکرده است و همواره بطور قرضی راهی تیم‌های دیگر که اتفاقا به هیچ وجه مطرح نبوده‌اند ، شده است.

به گزارش گل آکو استویچکوف در 29 آوریل 1983 در مقدونیه به دنیا آمده است و در مجموع یکی از بازیکنان بزرگ مقدونیه محسوب می‌گردد. او که به نوعی محصول باشگاه اینتر محسوب می‌گردد ، در سال 2001 درحالی که او فقط 19 سال داشت ، پس از پشت سر گذاشتن یک فصل موفق با تیم بلاسیکای مقدونیه (با زدن 7 گل در 15 بازی) راهی این باشگاه پرافتخار و مشهور ایتالیایی شد و یک‌سال در اردوی این تیم حضور داشت و اما هیچ‌گاه افتخار برتن کردن پیراهن نرآتزوری را نیافت. او در طول فصل 02-2001 در تیم جوانان اینتر حضور داشت و به همراه هموطن خود یعنی گوران پاندف ، توانست لیگ جوانان ایتالیا را فتح نمایند. او پس از این فصل کوچ خود از سن‌سیرو را آغاز کرد و بطور قرضی راهی تیم‌های دیگر شد.

ابتدا به سری سی ایتالیا رفت و برای تیم اسپزیا در فصل 03-2002 توپ زد و در 14 بازی که برای این تیم انجام داد گلی به ثمر نرساند. او فصل 04-2003 را در لهستان سپری کرد و در تیم گورنیک زابژه توپ زد. او حتی در این تیم نیز جایگاه ثابتی نداشت و در طول فصل 5 بازی انجام داد و فقط یک گل زد. او در سومین فصلی (05-2004) که بطور قرضی از اینتر راهی تیم‌های دیگر می‌شد به یکی از لیگ‌های محلی ایتالیا در منطقه‌ی آبروتزو تبعید شد و در لیگی موسوم به اکسلنزا که به نوعی در رده‌ی ششم برترین لیگ‌های ایتالیا محسوب می‌گردد ، حضور یافت و در تیم کستل دی‌سانگرو توپ زد و حتی در این تیم و این لیگ نیز چندان موفق نبود و در طول مدت حضورش 8 بار به میدان رفت و یک گل زد. او در ادامه‌ی همین فصل بار دیگر به سری سی ایتالیا بازگشت و در تیم آندریا بات توپ زد و برای اولین بار در یک تیم ایتالیائی جایگاه تقریبا ثابتی یافت و در 20 بازی که انجام داد دو گل را نیز به ثمر رساند.

این ملی‌پوش مقدونی در فصل 06-2005 رسما به تیم لویه‌رویس بلژیک انتقال یافت تا به همراه این تیم در لیگ برتر بلژیک حضور یابد. او با پیراهن این تیم 14 بار به میدان رفت و 7 گل نیز به ثمر رساند. او در فصل 07-2006 به تیم پارتیزان بلگراد پیوست اما با توجه به آن‌که جایگاهی در این تیم نداشت در ادامه‌ی همین فصل راهی تیم دبرسن مجارستان شد و علاوه برآن‌که در طول دو فصل حضور خود در این تیم در 20 بازی شش گل به ثمر رساند ، اولین قهرمانی دوره‌ی ورزشی خود (البته در رده‌ی بزرگ‌سالان) را نیز با این تیم تجربه کرد. او در سال 2008 و در اواخر فصل 08-2007 بطور قرضی راهی تیم نایرگی‌هازای مجارستان شد و در فصل بعد نیز در این تیم حضور یافت و تا در مجموع 25 بار پیراهن این تیم را بر تن کند و 6 گل به ثمر برساند.

استویچکوف در سال 2009 بطور رسمی راهی تیم آرائوی سوئیس شد تا در لیگ این کشور با پیراهن این تیم حضور یابد. او در طول سه فصلی که در این تیم حضور داشت 67 بار به میدان رفت و فقط 23 گل به ثمر رساند. نکته‌ی جالب در مورد این مهاجم آن است که او در فصل گذشته 21 بار پیراهن آرائو را بر تن کرده است و فقط 3 بار پایش به گلزنی باز شده است.

حال این مهاجم ملی‌پوش با سابقه‌ی انجام 41 بازی ملی و زدن فقط 5 گل ، راهی تیم ذوب‌آهن شده است تا سر و سامانی جدی به خط حمله‌ی این تیم بدهد.ادامه مطلب

برچسب ها: مهاجم اسبق اینتر و مقدونیه به ذوب‌آهن پیوست،  
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 12 مرداد 1391 توسط blue man
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ