تبلیغات
football - راه آهن - پرسپولیس در هفته شانزدهم لیگ برتر

football
 
وبلاگ عاشقان فوتبال
آخرین دیدار هفته شانزدهم لیگ برتر فردا (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. بسیاری از فوتبالدوستان از ابتدای فصل منتظر رویارویی علی دایی با پرسپولیس بودند اتفاقی که دیر رخ داد چرا که مصاف فردای این دو تیم حساسیت‌های اول فصل را ندارد. دیگر خبری از حبیب کاشانی سرپرست پیشین باشگاه پرسپولیس نیست و دیگر حمید استیلی روی نیمکت پرسپولیس حضور ندارد.

استیلی از روز اول سایه سنگین علی دایی را روی سرش احساس می‌کرد و مدام تماشاگران پرسپولیس و حتی هواداران حریف، دایی را تشویق می‌کردند.

اکنون حمید و حبیب دیگر در پرسپولیس نیستند و علی دایی باید با تیم سابقش در حالی نبرد کند که این تیم هنوز سرمربی جدید‌ش را نشناخته و بعد از شکست در دربی ۷۳ در جام حذفی در بحران عمیقی فرو رفته است، اوضاع راه آهن نیز البته نامساعد است.

   در اینکه دایی پرسپولیس را دوست دارد هیچ شکی نیست اما در این هم شکی نیست که او دوست دارد در دیدار فردا به برتری برسد تا انتخاب کمیته فنی را زیر سؤال ببرد و بگوید که می‌توانست امسال هم روی نیمکت سرخ بنشیند.

راه آهن اگر بتواند از سد پرسپولیس بگذرد سه پله در جدول صعود می‌کند و به رده چهاردهم می‌رسد. دایی در این فصل نشان داده مساوی گرفتن را بهتر از بردن بلد است. او تیمش از 15 مسابقه ۱۱ مساوی و فقط یک پیروزی دارد.

پرسپولیس نیز اگر راه آهن را شکست دهد با تا رده هفتم جدول صعود خواهد کرد. باید دید هواداران پرسپولیس که در این فصل مدام علی دایی را تشویق می‌کردند فردا این کار را به چه صورتی انجام می‌دهند. آیا آنها در جریان بازی نیز دایی را تشویق می‌کنند تا روحیه کادر فنی نصفه و نیمه پرسپولیس درهم شکسته‌تر شود یا خبری از تشویق دایی در طول بازی نخواهد بود.

این بازی همه چیز دارد اما حیف که آن دیداری نیست که همه انتظارش را داشتند. جای خالی حمید استیلی و حبیب کاشانی احساس می‌شود. شاید علی دایی هم دوست داشت که آنها بودند تا به نوعی انتقام بگیرد. فردا می‌توانست مهمترین بازی سال انجام شود.

گفتنی است، فردا همچنین هفته هفدهم لیگ برتر با دو بازی آغاز می‌شود.

*صبای قم - فجرسپاسی

 صبا باید به مصاف تیم فجرسپاسی برود که بعد از حضور یاوری در این تیم تاکنون شکست نخورده است.

*ذوب آهن - مس کرمان؛ بلاژ در نصف جهان
میرسلاو بلاژویچ، دیگر محبوبیت اول فصل را در نزد هواداران تیم مس کرمان ندارد و اگر نتواند از اصفهان برای هواداران مس امتیاز سوغات ببرد وضعیتش بدتر خواهد شد. در آن سوی میدان نیز منصور ابراهیم‌زاده دوست ندارد برابر یک تیم انتهای جدولی امتیاز از دست بدهد و تیمش را برای برد به میدان خواهد فرستاد.

روز جمعه نیز دو دیدار از هفته هفدهم برگزار می‌شود.

*ملوان - تراکتورسازی؛ حساسیت روی سکوها
نبرد ملوان و تراکتورسازی در سایه حساسیت تماشاگران دو تیم قرار می‌گیرد. هواداران دو تیم در فصول گذشته مدام علیه یکدیگر موضع گیری کردند و این‌بار مسئولان دو باشگاه برای اینکه تنش و حساسیت‌ روی سکوها به حداقل برسد بیانیه مشترک دادند. امیر قلعه‌نویی می‌خواهد از مرداب انزلی سه امتیاز صید کند و پورغلامی هم دوست ندارد شرمنده تماشاگرانش شود.

*مس سرچشمه -سپاهان؛ مس به دنبال سه امتیاز
آخرین تیم جدول لیگ برتر میزبان قهرمان فصل گذشته است. مس سرچشمه هفته گذشته تراکتورسازی را در خانه‌اش متوقف کرد این مرتبه می‌خواهد از سپاهان سه امتیاز بگیرد، کاری که بسیار دشوار است زیرا سپاهان کرانچار تیم خوبی است.

 

 ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار پرسپولیس، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 آذر 1390 توسط blue man
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ