تبلیغات
football - نتایج مسابقات انتخابی جوانان آسیا

football
 
وبلاگ عاشقان فوتبال
مرحله انتخابی رقابت‌های فوتبال قهرمانی جوانان (زیر 19 سال) آسیا روز جمعه با انجام 11 مسابقه پیگیری شد که شکست تیم‌های قطر، امارات و بحرین و برتری پرگل تیم‌های استرالیا و چین از مهمترین اتفاقات آن بود.

 در نخستین دیدار گروه B تیم جوانان کویت به سختی و با یک گل از سد بوتان قعرنشین گذشت تا صعودش به مسابقات فوتبال قهرمانی جوانان آسیا را قطعی کند. در دیگر دیدار این گروه قطر در عین ناباوری با نتیجه 3 بر 2 مغلوب تاجیکستان شد اما به مرحله بعدی صعود کند. بحرین با سه گل برابر اردن تن به شکست داد تا از دور مسابقات کنار برود و این تیم اردن باشد که به عنوان بهترین تیم سوم غرب آسیا، راهی مرحله نهایی این مسابقات شود.

 در پایان دیدارهای این گروه، تیم‌های قطر، کویت و اردن 10 امتیازی شدند اما قطر به خاطر پیروزی برابر کویت صدرنشین شد. کویت هم به دلیل پیروزی مقابل اردن رده دوم را به خود اختصاص داد و اردن به رده سوم دست یافت. همچنین بحرین با 7 امتیاز و بوتان بدون امتیاز از دور مسابقات کنار رفتند.

 در گروه C تیم جوانان ازبکستان به سختی و با نتیجه 2 بر یک هند را شکست داد و تیم ایران هم با 4 گل ترکمنستان را مغلوب کرد. در این گروه تیم‌های ایران و ازبکستان با 6 امتیاز در رده‌های اول و دوم قرار گرفته‌اند. هند و ترکمنستان با 3 امتیاز و پاکستان بدون امتیاز در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

 

 تیم سوریه در نبرد صدرنشینی گروه D با یک گل از سد امارات گذشت تا با 12 امتیاز جواز حضور در مسابقات فوتبال قهرمانی جوانان آسیا را بدست آورد. یمن هم در دیداری تشریفاتی با نتیجه 2 بر یک فلسطین را شکست داد. در این گروه تیم‌های سوریه و امارات به مرحله نهایی صعود کردند و تیم‌های لبنان با 6 امتیاز، یمن با 3 امتیاز و فلسطین بدون امتیاز از گردونه مسابقات کنار رفتند.

 در گروه F تیم جوانان کره شمالی با 2 گل از سد لائوس گذشت و دیدار تیم‌های ویتنام و میانمار با نتیجه تساوی 2 بر 2 به پایان رسید. در این گروه کره‌شمالی با 6 امتیاز صدرنشین است و تیم‌های مالزی با 4 امتیاز، ویتنام با 2 امتیاز (تفاضل گل صفر)، میانمار با 2 امتیاز (تفاضل گل 2-) و لائوس یک امتیاز به ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

 در گروه G استرالیا با 12 گل از سد ماکائو گذشت و چین با 11 گل از سد سنگاپور گذشت. استرالیا با 6 امتیاز، چین با 4 امتیاز (تفاضل گل 11+)، اندونزی با 4 امتیاز (تفاضل گل 3+)، سنگاپور با یک امتیاز (تفاضل گل 12-) و ماکائو با یک امتیاز (تفاضل گل 15-) به ترتیب رده‌های اول تا پنجم قرار گرفته‌اند.

 در حال حاضر تیم‌های جوانان عراق و عربستان از گروه A، قطر، کویت و اردن از گروه B و سوریه و امارات از گروه D به مرحله نهایی مسابقات فوتبال قهرمانی جوانان آسیا در سال 2012 صعود کرده‌اند.

 - مرحله انتخابی رقابت‌های فوتبال قهرمانی جوانان آسیا امروز با برگزاری دیدارهای زیر پیگیری می‌شود:
 گروه E:
* تایلند - گوآم
* تایوان - ژاپنادامه مطلب

طبقه بندی: خبر های روز، 
برچسب ها: نتایج مسابقات انتخابی جوانان آسیا،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 14 آبان 1390 توسط blue man
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک  
قالب وبلاگ